Dalin pamjet e para të Land Roverit të ri, duket i “frikshëm”

Firma britanike për prodhimin e makinave, LandRover, ka lansuar modelin e ri ‘Discovery’, i destinuar për vitin 2020.

Paraqitur në fotot e kapura nga fotografët spiunë të CarBuzz, LandRoverDiscovery, versioni i ri, është në një fazë të hershme të testimit.

Prototipi që i nënshtrohet testimit ka një grilë të mbuluar dhe kamuflazh të aplikuar në pjesën poshtë dritareve.

Motori aktual LandRoverDiscovery ka motor të tipit V6, duke përfshirë një motor benzin 3.0-litërsh, që e bën veturën të arrijë 340 kuajfuqi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*