Interi nuk e zyrtarizon Hakimin pa përfunduar sezoni

Hakimi finalizoi transferimin e tij në Inter për 40 milionë euro plus 5 mln euro bonuse dje, duke kaluar testet mjekësore dhe duke nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare.

Sidoqoftë, Gazzetta dello Sport shkruan se i është dhënë leja për të filluar pushimet e tij verore tani pasi sezoni i Bundesligës me Borussia Dortmund përfundoi fundjavën e kaluar.

Prandaj, konfirmimi zyrtar i lëvizjes së tij nuk do të bëhet derisa Nerazzurri ta thërrasë për sezonin 2020/21.

Edicioni i Serisë A të Interit do të përfundojë jo më vonë se në fillim të muajit të ardhshëm, por ndoshta do të presin deri në përfundimin e Ligës së Evropës për ta prezantuar blerjen e re.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*